Niedziele i uroczystości:
6.30,
8.00,
9.30
11.00 (dla dzieci) 
12.30 (Suma parafialna),
16.30 (od 21 września do końca kwietnia),
18.00 (dla młodzieży).
19.30 (od 1 maja do 20 września).

Dni powszednie:
6.30, 7.30, 18.00.

Kancelaria parafialna jest otwarta

we wtorki i czwartki 
09.00 - 11.00 oraz 16.30 - 18.30

w soboty 
09.00 - 11.00
.

 

Ks. Proboszcz przyjmuje 
we wtorki po południu

Adres:
Dworska 2
80-511 Gdańsk-Brzeźno
tel. (+58) 522 16 79

e-mail: antonizpadwy@gmail.com

Numer konta:
59 8335 0003 0200 4005 2000 0010

Duszpasterze

Ks. kan. Jan Świstowicz - proboszcz

Ks. Jan pochodzi z diecezji zamojsko-lubaczowskiej z parafii św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej.

Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1989 r. z rąk Ks. Abpa Tadeusza Gocłowskiego.

Był wikariuszem w parafiach św. Wawrzyńca w Luzinie, św. Brata Alberta w Gdańsku Przymorzu, Świętej Rodziny
w Gdańsku Stogach, św. Judy Tadeusza w Gdańsku Łostowicach oraz proboszczem w parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Kiezmarku (01.03.2011-12.04.2015). Od 13 kwietnia 2015 roku jest proboszczem w naszej parafii.

Od 19 grudnia 2015 r. pełni funkcję Wicedziekana dekanatu Gdańsk Wrzeszcz, a od 24 marca 2016 r. jest kanonikiem honorowym kapituły kolegiackiej gdańskiej. 

 

Nr tel: 602429070

 

Ks. Rafał Wirkus - wikariusz

Ks. Rafał Wirkus urodził się 6 sierpnia 1975 roku w Gdańsku. Pochodzi z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu. Edukację podstawową i średnią kończył w Gdańsku-Wrzeszczu. Po zdaniu matury w IX Liceum Ogólnokształcącym złożył dokumenty do Gdańskiego Seminarium Duchownego, w którym odbywał formację do kapłaństwa w latach 1994-2000. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego, Metropolity Gdańskiego, w bazylice Mariackiej w Gdańsku, dnia 17 czerwca 2000 roku.

Posługiwał duszpastersko w następujących parafiach Archidiecezji Gdańskiej: parafii pw. Św. Floriana w Kolbudach (2000-2006), parafii pw. Św. Aniołów Stróżów w Mrzezinie (2006-2011), parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pierwoszynie (2011-2015), parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Niepokalanego Poczęcia NMP w Gdyni Witominie (2015-2020)

Obecnie, od 1 lipca 2020 r., zgodnie z dektretem Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia posługuje w naszej parafii.

 W naszej parafii ks. Rafał Opiekuje się Ruchem Lednickim, Wspólnotą Shema, jednym kręgiem Domowego Kościoła i przygotowuje młodzież do sakrametnu Bierzmowania. Ponadto jest katechetą w ZSO nr 10 w Gdańsku.

ksKs. Mateusz Małek - wikariusz

Ks. Mateusz urodził się 28 września 1991 roku w Gdańsku. Pochodzi z parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance.

Święcenia kapłańskie otrzymał 21 maja 2016 roku z rąk ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia w Bazylice Mariackiej
w Gdańsku.

 Pierwszą placówką, na której ks. Mateusz posługiwał była parafia św. Ojca Pio w Gdańsku - Ujeścisku.

Od 1 lipca 2019 r. został mianowany wikariuszem naszej parafii. Opiekuje się Służbą Liturgiczną, Oazą Dzieci Bożych, jednym Kręgiem Domowego Kościoła oraz scholą "Armia Pana" i chórem parafialnym. Jest Katechetą w Przedszkolu nr 44 oraz w Szkole Podstawowej nr 20..

 

Ks. Kan. Jarosław Dittmer - pomoc duszpasterska

 

 

Ks. kan. Bernard Zieliński - rezydent, emerytowany proboszcz

Ks. Bernard urodził się 30 marca 1940 r. w Brusach.

Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1964 z rąk Ks. Bpa Edmunda Nowickiego.

Był wikariuszem w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrzeszczu, następnie proboszczem parafii pw. św. Wawrzyńca w Różynach, a od 1 kwietnia 1985 r. do 12 kwietnia 2015 r. proboszczem naszej parafii. Pełnił funkcje diecezjalnego duszpasterza akademickiego, diecezjalnego duszpasterza środowisk twórczych, diecezjalnego duszpasterza pracowników wodociągów i kanalizacji oraz obrońcy węzła małżeńskiego w Sądzie Biskupim. Był również kapelanem i sekretarzem Ks. Bpa Edmunda Nowickiego.

Od 22 czerwca 2001 r. jest kanonikiem gremialnym kapituły kolegiackiej gdańskiej.

Decyzją Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia od dnia 13 kwietnia 2015 r. posługuje w naszej parafii jako kapłan emeryt.

Od 2 listopada 2016 r. - ze względu na stan zdrowia - przebywa w Centrum Pomocowym im. Jana Pawła II Caritas Archidiecezji Gdańskiej na ul. Fromborskiej w Gdańsku Przymorzu. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Bernarda.


Zdjęcia

Wrześniowe spotkanie Oazy Dzieci Bożych

Msza św. dziękczynna za posługę ks. Adama

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
180 0.1906840801239