Miniony weekend był dla kandydatów do bierzmowania bardzo intensywny. Ponad 30-osobowa grupa młodzieży z naszej parafii oraz z zaprzyjaźnionej parafii św. Brata Alberta na Przymorzu, wraz z ks. Mateuszem Konkolem, Ks. Szymonem Turzyńskim i 12 animatorami z "Ruchu Lednickiego" i wspólnoty "Lux Cordis", udała się do Mikoszewa koło Stegny, aby przeżyć rekolekcje kerygmatyczne. "Kerygmat" to z jęz. greckiego "głoszenie" lub "przepowiadanie" oznaczające uroczystą formę ogłaszania dzieła zbawienia przez Boga. Poprzez konferencje, filmy ewangelizacyjne, krótkie formy teatralne i świadectwa kandydaci do bierzmowania zostali przeprowadzeni przez 5 punktów kerygmatu: miłość Bożą, prawdę o grzechu, zbawienie, nawrócenie i wspólnotę. Czas rekolekcji pomógł uczestnikom spojrzeć świeżym okiem na ważne kwestie dotyczące wiary i Kościoła, dzięki czemu ostatnie już tygodnie przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania będą mogły być jeszcze bardziej owocne.