Co słychać w duszpasterstwie młodzieży? Niesamowicie dużo! Najpierw, starsza kilkuosobowa grupa (licealiści), razem z zaprzyjaźnioną wspólnotą "Lux Cordis" z parafii św. Brata Alberta na Przymorzu, odbyła pielgrzymkę do Rzymu i Asyżu. Pobyt w Wiecznym Mieście był czasem nabrania duchowych sił na nowy rok formacji.
Z kolei w młodszej grupie (7, 8 klasy SP i 1 liceum) uczestniczyliśmy w szeregu nowo wprowadzanych spotkań formacyjnych. W czasie spotkania biblijnego zastanawialiśmy się nad służbą i wiarą (Łk 17,5-10), w pierwszy czwartek miesiąca odprawiliśmy Mszę św. w intencji osób obchodzących w bieżącym miesiącu urodziny (była to nasza pierwsza wspólnotowa Eucharystia!), a tydzień później znalezliśmy czas na integrację i spacer. Część naszej wspólnoty, razem z s. Łucją i panią Klaudią, uczestniczyła w weekendowych rekolekcjach kerygmatycznych dla dziewcząt, organizowanych przez Siostry Benedyktynki w Puławach. Bardzo ważne było nasze ostatnie czwartkowe spotkanie. Po wielu tygodniach przemyśleń zostały na nim wyłonione i zaprezentowane nazwa i, póki co w fazie koncepcyjnej, logo wspólnoty, które jednocześnie zostaną rozszerzone na całe parafialne duszpasterstwo dzieci i młodzieży. Jaka to nazwa? To intrygująco brzmiące łacińskie słowo PHAROS... Co ono oznacza? I jakie logo będzie mu towarzyszyć? Troszkę można podejrzeć w galerii zdjęć... a szczegóły niebawem ;-)