OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.09.2020
1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, wychowawców, nauczycieli i katechetów.
2. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w sobotę 19 września o godz. 18.00. z racji wspomnienia św. Stanisława Kostki – Patrona dzieci i młodzieży.
3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne, szczególnie zapraszamy uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej.
4. Dziś 13 września przypada kolejny Dzień fatimski:
Godz. 16.30 – adoracja, modlitwa o nawrócenie grzeszników i o ustanie pandemii.
Godz. 17.15 – modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej, /niesiona przez różne stany i grupy apostolskie/
Godz. 18.00 - Msza święta. Nabożeństwa fatimskie są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie
5. Spotkanie z rodzicami dzieci kl. III – ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. dziś po Mszy św. o godz. 11.00. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie młodzieży kl. I-ych szkół średnich rozpoczynające przygotowanie do bierzmowania.
6. Jutro14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Krzyż jest także znakiem naszej nadziei.
7. We wtorek, 15 września Kościół wspomina Matkę Bożą Bolesną. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie,
8. Spotkanie KSM Semper Fidelis w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00
9. Modlitwa o ustanie pandemii korona-wirusa przed Najświętszym Sakramentem codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy
10. Msza święta w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu mają we wrześniu w przyszłą niedzielę o godz. 9.30. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
11. Dziękujemy róży MB Niepokalanie poczętej za przewodniczenie modlitwie różańcowej w minionym tygodniu o godz. 17.00 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Bolesnej, zelatorka – pani Joanna Płaczkowska.
12. W piątek o godz. 8.15 na pętli tramwajowej przy ul. Hallera będzie nadanie imienia trzem tramwajom. Otrzymają one imiona gdańskich kapłanów: Ks. dr. Brunona Binnebesela, Ks. Mariana Góreckiego i ks. Bronisława Komorowskiego.
13. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
14. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitwę i za składane ofiary na prace związane z remontem naszego kościoła. /W miniony piątek zostały przywiezione elementy metalowe potrzebne do wzmocnienia konstrukcji naszego kościoła/
15. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia oraz wszystkim Gościom życzymy zdrowia, wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.
W TYM TYGODNIU W LITURGII KOSCIOŁA WSPOMINAMY:
- 16 IX – św. Korneliusz, papież, i św. Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku
- 18 IX - św. Stanisław Kostka – patron dzieci i młodzieży
16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Mirosławy Wiśniewskiej, l.87; śp. Gertrudy Krajnik, l.91 i Marty Pater, l.66; w piątek w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się pogrzeb Ks. Kard. Mariana Jaworskiego, l.94; zmarłego kardynała, zmarłych parafian, naszych bliskich zmarłych oraz zmarłych dobrodziejów polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.
Pobierz jako PDF