W I E L K A N O C 2023 „Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”
(J 20,21)
Drodzy Parafianie i mili Goście!
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy, by blask Zmartwychwstania Pańskiego rozproszył wszelkie
ciemności życia, przemienił lęk w nadzieję, a świat napełnił miłością i pokojem.
Niech wiara w obecność Zmartwychwstałego Pana pośród nas pozwala na nowo odkryć potęgę Bożej miłości. Błogosławionych Świąt wielkiej Nocy, pełnych wiary i ufności w zwycięstwo Chrystusa nad światem.
Z darem modlitwy i radosnym Alleluja!.
Wasi Duszpasterze
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 09.04.20231
1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich.
Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.
W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkanocy nie ma postu.
2. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. /Dziękuję Kapłanom, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Służbie Liturgicznej, młodzieży, Siostrze zakrystiance, Panu Kazimierzowi, naszym organistkom: s. Bogusławie i P. Joasi, chórowi, Grupom Apostolskim oraz wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę/. Wszystkim za obecność, modlitwę, oraz za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.
3. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte będą według porządku niedzielnego. Kolekta jutrzejsza przeznaczona jest KUL.
4. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna – Niedziela Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy serdecznie do udziału w celebracji Eucharystii, aby wypraszać Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata. W tym dniu jest patronalne święto Caritas. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na rzecz odbudowy zniszczonego w wyniku pożaru domu Caritas w Krzywym Kole.
5. W Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy na uwielbienie i adorację Chrystusa Zmar-twychwstałego, rozpoczęcie o godz. 15.00 zakończenie Mszą świętą o godz. 16.00.
6. Nowenna do Bożego Miłosierdzia z modlitwą o dar pokoju dla całego świata dziś, jutro oraz od wtorku do soboty o godz. 17.30, połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.
7. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę żywności na święta dla rodzin potrzebujących. Dziękujemy naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie i dostarczenie paczek do osób potrzebujących. /Obdarowaliśmy kilkadziesiąt rodzin oraz osoby samotne./
8. Modlitwę różańcową o godz. 17.00 w tym tygodniu poprowadzi róża p.w. MB. Królowej Różańca Świętego, zelatorka – pani Jadwiga Grądziel.
9. Spowiedź dla dzieci kl. III przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. będzie w sobotę 15 kwietnia w następującym porządku:
- o godz. 9.00 – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18.
- o godz. 10.00 – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 20 i Gedanensis
10. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. JPII będzie w sobotę 15 kwietnia o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
11. Niech Zmartwychwstały Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom Wielkanocnego Tygodnia.
12. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, czasopismo biblijne „Galilea” i nasz parafialny biuletyn liturgiczny „Chlebak”. Ofiara za biuletyn wspiera działalność duszpasterstwa młodzieży należącej do wspólnoty „Pharos”. Zachęcamy do jego nabywania.
13. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
14. Parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, radosnego Alleluja!
15. W dniach od 23 – 30 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Wrocławia – Wambierzyc – Pragi – Brno – Wiednia – Bratysławy - Wadowic – Kalwarii Zebrzydowskiej – Krakowa – Częstochowy i Torunia. W cenie 3800zł. od osoby. Zapisy u ks. proboszcza. Program pielgrzymki jest wywieszony w gablocie.
16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Karola Gąsior, l.89; i śp. Anny Jurkiewicz, l.91; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.
Pobierz jako PDF